Vokietija

AUTOMOBILIU PO vokietiją

MOKAMI KELIAI

Vokietijoje mokesčio už kelius kol kas nėra. Mokėti reikia už kelis privačius turistinius kelius, už važiavimą dviem tuneliais ir yra ekologinis mokestis už įvažiavimą į daugelio didžiųjų miestų centrus. Žadama įvesti (tiksli data dar nenurodoma) mokestį už važiavimą autostradomis užsienyje registruotoms transporto priemonėms.

Mokesčio dydis priklausys nuo transporto priemonės dydžio ir jo kenksmingumo. Motociklai ir elektromobiliai nuo mokesčio bus atleisti. Manoma, kad reikės įsigyti 10 dienų, 2 mėnesių arba metinę vinjetę. 

ekologinis mokestis (umweltzone)

Ekologinis zenklas

Nuo 2008 metų didžiuosiuose Vokietijos miestuose įkurtos ekologinės zonos „Umweltzone“. Jų tikslas sumažinti išmetamųjų dujų kiekį miestuose. Ekologinė zona žymima specialiu kelio ženklu ir papildomu ženklu po juo. Automobiliai turi turėti specialių lipduką „Plakette“ ant priekinio automobilio stiklo.

Lipdukai būna trijų spalvų: raudonas, geltonas ir žalias. Papildomas ženklas ir parodo su kuriuo lipduku galima įvažiuoti į tą miesto zoną. Žalias lipdukas skiriamas mažiausiai orą teršiamoms mašinoms, jis išduodamas faktiškai visoms mašinoms, kurios pagamintos ne seniau kaip 1993 metais, jei tai benzininis variklis ir 2006 metais, jai tai dyzelinis variklis. Nuo 2014 metų liepos 1 d. į praktiškai visas ekologines zonas galima įvažiuoti tik turint žalio spalvos lipdukus.

Šis lipdukas reikalingas tik įvažiuojant į ekologines zonas didžiuosiuose miestuose, visur kitur Vokietijoje šio lipduko nereikalaujama.

Miestų, KURIUOSE YRA EKOLOGINĖ ZONA, SĄRAŠAS

Šiuo metu Vokietijoje iš viso yra apie 40.000 tokių zonų. Jų skaičiaus palaipsniui vis didėja.

Miestai, kuriuose yra ekologinės zonos:

Data, kada zona įkurta
Ekologinės zonos
2008
Berlin, Hannover, Köln, Dortmund, Ilsfeld, Leonberg, Ludwigsburg, Mannheim, Reutlingen, Schwäbisch-Gmünd, Stuttgart, Tübingen, Pleidelsheim, Bochum, Bottrop, Duisburg, Essen, Frankfurt/Main, Gelsenkirchen, Mülheim an der Ruhr, München, Oberhausen, Recklinghausen
2009
Bremen, Heilbronn, Herrenberg, Karlsruhe, Mühlacker, Pforzheim, Ulm, Düsseldorf, Wuppertal, Augsburg, Neu-Ulm
2010
Bonn, Freiburg (Breisgau), Heidelberg, Münster, Pfinztal, Osnabrück, Neuss
2011
Markgrönningen, Dinslaken, Leipzig, Magdeburg, Halle/Saale
2012
Freiberg am Neckar, Ingersheim, Urbach, Heidenheim, Bochum, Bottrop, Castrop-Rauxel, Dortmund, Duisberg, Essen, Gelsenkirchen, Gladbeck, Herne, Herten, Mülheim/Ruhr, Oberhausen, Recklinghausen, Erfurt
2013
Landkreis Ludwigsburg (Asperg, Bietigheim-Bissingen, Großingersheim, Kornwestheim, Ludwigsburg, Markgröningen, Möglingen, Pleidelsheim, Tamm), Langenfeld, Mönchengladbach, Remscheid, Mainz, Wiesbaden, Wendlingen, Schramberg, Leonberg/Hemmingen und Umgebung (Leonberg, Hemmingen, Ditzingen, Gerlingen, Korntal-Münchingen, Schwierberdingen
2015
Darmstadt, Offenbach, Siegen
2016
Aachen, Marburg
2017
Balingen

ekologinio lipduko įsigijimas

Lipduko kaina, priklausomai nuo transporto priemonės yra nuo 5 iki 15 EUR. Į ekologinę zoną įvažiavus be lipduko grės 40 EUR bauda. Jokios išlygos nėra taikomos.

Lipdukus galima įsigyti bet kuriame ADAC centre (jie paprastai įsikūrę miestų pakraščiuose) arba DEKRA biuruose visoje Vokietijoje

Užsienio transporto priemonių savininkai gali įsigyti tokį lipduką paštu. Reikia užpildyti formą Valstybinės registracijos Berlyno puslapyje – Berline.de,  pridedant transporto priemonės registracijos pažymėjimą kopiją ir gamintojo nurodytas išmetamųjų dujų normas (pdf arba jpg failus). Patikrinus duomenis bus atsiūsta sąskaita su banko rekvizitais. Už dokumentų paruošimą ir lipduko išdavimą imamas 6 EUR mokestis. Apmokėjus sąskaitą lipdukas bus išsiųstas paštu. Tai gali užtrukti 1-2 savaites, todėl rekomenduojama lipduku pasirūpinti anksčiau.

Lipduką įsigyti galima ir Lietuvoje. Juos platina UAB „Tuvlita“. Čia lipdukas kainuos 26,93 €. Platesnė informacija „Tuvlitos“ puslapyje.

warnow tunelis

Warnow tunelis nutiestas po Warnow upe ir jungia rytinį ir vakarinį krantus. Tunelis yra į šiaurę nuo Rostoko. Jo ilgis 790 m. Tai pirmasis mokamas kelias Vokietijoje, jis buvo atidarytas 2003. Tunelio koordinatės Google Maps.

Warnow tunelis

Tarifai už važiavimą tuneliu 2015-2016 m.:

TP auštis Ašių skaičius Transporto priemonės tipas Kaina mokant TAG SMART sistema

Kaina mokant grynais ar kortele žiemos periodu

11.01-04.30

Kaina mokant grynais ar kortele vasaros periodu 05.01–10.31
≤ 2,05 m ≥ 2 Lengvasis automobilis, motociklas 2,50 € 3,10 € 3,80 €
< 2,60 m ≥ 2 Kemperis, mikroautobusas 3,10 € 3,60 € 4,80 €

HERREN TUNELIS

Herren tunelis nutiestas po Trave upe. Jo ilgis 780 m. Tunelis yra nacionalinio kelios Bundesstrasse 75, jungiančio Lubeck ir Travemunde dalis. Tai antrasis mokamas tunelis Vokietijoje, jis buvo atidarytas 2005 metais. Tunelio koordinatės Google Maps.

Herren tunelis

Tarifai už važiavimą tuneliu 2016 m.:

TP aukštis pirmosios ašies vietoje Ašių skaičius Automobilio tipas Kaina mokant Quick-Box sistema Kaina mokant Trave Pass sistema Kaina mokant grynais
≤ 1,30 m Neribojama Lengvieji automobiliai, motociklai 1,20 € 1,40 € 1,50 €
> 1,30 m 2 Krovininiai furgonai, autobusai 2,30 € 2,70 €

panoraminis kelias Rossfeld Panoramastrasse

Tai aukštikalnių kelias, nutiestas per Berchtesgaden nacionalinį parką, esantis šalia Austrijos. Kelio ilgis 15,4 km. Pats aukščiausias taškas – 1.570 m virš jūros lygio. Maksimalus kelio statumas – 13%, o aukščui skirtumas – 1.100 m. Kelias eina šalia nuostabių alpinių pievų ir iš jo atsiveria nuostabūs vaizdai. Kelio koordinatės Google Maps.

Tarifai už važiavimą keliu 2016 m.:

  Kaina
Motociklas (su vairuotoju ir keleiviu) 5,00 €
Lengvasis automobilis su keleiviais 8,00 €
Autobusas su keleiviais 55,0 €

 

Parkavimasis vokietijoje

Kai kuriose gatvėse parkavimasis skirtas tik vietiniams gyventojams (Anwohnerparken arba Anliegerfrei). Parkavimasis prieš judėjimo kryptį draudžiamas. Kai kuriose stovėjimo vietose reikalingas parkavimosi diskas (Parkscheibe). Jį nusipirkti galima degalinėse. Diskas padedamas po priekiniu stiklu, pažymint atvykimo laiką.

pagrindinės kelių eismo taisyklės vokietijoje

GREITIS

Kelio zenklai

Standartiniai greičio apribojimai Vokietijoje (jei kitaip nenurodyta ženklais).

Automobiliai:

       • gyvenvietėje – 50 km/h;
       • užmiestyje – 100 km/h;
       • austostradoje – 130 km/h (rekomenduojamas).
  • Automobiliai su priekaba:
       • gyvenvietėje – 50 km/h;
       • užmiestyje – 80 km/h;
       • austostradoje – 80 km/h.
      • Minimalus greitis autostradoje – 60 km/h.

       Automobiliams su grandinėmis ant ratų maksimalus greitis – 50 km/h.

ALKOHOLIS

Maksimalus leidžiamas alkoholio kiekis vairuotojo kraujyje – 0,3 promilės. Jeigu alkoholio kiekis vairuotojo kraujyje viršys 0,3 promiles, bet nesieks 0,5, tai jei vairuotojas nepadarys kitų eismo taisyklių pažeidimų jam bus skirtas tik įspėjimas. Jei alkoholio kiekis viršys 0,5 promilės, tai už pirmą nusižengimą bus skirta 500 EUR bauda. Esant pakartotiniam nusižengimui skiriama jau 1000 EUR bauda ir iki 3 mėn. atimamas vairuotojo pažymėjimas. Nusižengus trečią kartą – bauda 1.500 EUR ir ir iki 3 mėn. atimamas vairuotojo pažymėjimas.

Jei alkoholio kiekis viršys 1,1 promilės, ta be baudos ir galimas laisvės atėmimas iki 6 mėn. ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas iki 5 metų.

Vairuotojams, kurių vairavimo stažas mažesnis nei 2 metai ir tiems, kurių amžius nesiekia 21 metus, tai leidžiamas alkoholio kiekis kraujyje – 0 promilės.

ARTIMOS ŠVIESOS

Dienos metu dienos šviesos yra rekomenduojamos. Privalomos dėl blogo oro (rūkas, sniegas arba lietus) esant nepakankamam matomumui. Važiuoti su įjungtomis tik gabaritinėmis šviesomis draudžiama.

VAIKŲ VEŽIMAS

Vaikai iki 12 metų arba 150 cm ūgio važiuoti gali tik jų svorį atitinkančiose kėdutėse ar pasostėse.

Vaikus, jaunesnius nei 3 metus transporto priemonėse be saugos diržų vežti draudžiama. Vyresnius nei 3 metų vaikus tokiose transporto priemonėse galima vežti tik ant galinės sėdynės.

SAUGOS DIRŽAI

Saugos diržai privalomi visiems važiuojantiems automobilyje. Bauda – 30 EUR.

POKALBIAI TELEFONU

Transporto priemonės judėjimo metu vairuotojui draudžiama naudotis telefono ryšiu be laisvųjų rankų įrangos. Bauda – 40 EUR.

BAUDOS

Policijos pareigūnai turi teisę už smulkesnius eismo pažeidimus skirtą baudą išsireikalauti vietoje. Baudą pareigūnams galima sumokėti ir kreditine kortele. Jei vietoje baudą mokėti atsisakoma (tokia teisė yra), tai byla gali būti perduodama į teismą ir kaip užstatas gali būti konfiskuotas automobilis. Jei byla bus perduota teismui, jos dydis gali smarkiai išaugti. 

KITA NAUDINGA INFORMACIJA

KURAS

Vokietijoje prekiaujama neetiliuotu 95 (Super) ir 98 (Super Plus) benzinu bei dyzeliniu (Diesel) kuru. Benziną kanistruose vežti galima. Yra nemažai (apie 5.000) dujinių (LPG) kolonėlių. Jose naudojami „Acme“ (belgiško) tipo antgaliai. Vidutines kuro kainas galima pažiūrėti čia.

PAGALBOS TELEFONAI

      • Bendrasis pagalbos telefonas – 112.
      • Policija – 110.

REKOMENDUOJAMA ĮRANGA IR KITOS TAISYKLĖS

  • Dygliuotos padangos draudžiamos, išskyrus nedidelį ruožą Bad Reichenhll – Lofer.
  • Jeigu kelias padengtas sniegu arba ledu, tai tokiu keliu automobiliui su vasarinėmis padangomis važiuoti draudžiama. Pažeidus taisyklę, bauda – 40 EUR. Jei dėl to kils kliūčių kitų tranpsorto priemonių judėjimui, tai bauda padidės iki 80 EUR.
  • Kalnų regionuose žiemos metu reikalingos grandinės ratams. Tai nurodo atitinkami kelio ženklai.
  • Rekomenduojama turėti atsarginių lempučių komplektą, pirmosios pagalbos vaistinėlę, avarinio sustojimo ženklą. Šie visi daiktai privalomi gyvenantiems pačioje Vokietijoje.
  • GPS funkcija, nurodanti stacionarių greičio kontrolės kamerų vietas turi būti išjungta.
  • Radarų detektorių naudojimas draudžiamas. Bauda – 75 EUR.