Bulgarija

Automobiliu po Bulgariją

Mokami keliai

Už važiavimą Bulgarijos keliais transporto priemonėms, kurios registruotos kitose šalyse reikia mokėti mokesčius. Jie sumokami įsigyjus specialų lipduką – vinjetę.

Vinjetės nereikalaujama važiuojant miesto keliuose, pažymėtais ženklais D11 arba D12, o taip pat apvažiavimo ir žiediniais keliais. Be to yra keletas papildomai apmokamų tiltų ir keltų linijų.

Vinjetės kaina

Vinjetės

 

Vinjetės kaina lengvajam automobiliui 2017 metais: 7 dienų vinjetė – 8 EUR, 1 mėnesio – 15 EUR, 1 metų – 50 EUR.

Vinjetes galima (už eurus arba dolerius) nusipirkti specialiuose pardavimo punktuose, su užrašais „ROAD CHARGING POINT“. Jie yra visuose pasienio postuose ir dirba 24 valandas per parą.

Pagal instrukcijas rekomenduojama vinjetę priklijuoti ant automobilio priekinio stiklo apatinės, dešinės dalies. Jeigu išvažiuojant iš šalies vinjetės galiojimas jau baigėsi, tai vairuotojas turi įsigyti kitą vinjetę, kuri dengtų pasibaigusį terminą. Bauda už važiavimą be vinjetės lengvajam automobiliui - 300 Bulgarijos levų.

Ruožai su papildomu mokėjimu

Papildomai reikės mokėti už važiavimą tiltais per Dunojų tarp Ruse (Bulgarija) ir Giurgiu (Rumunija) bei tarp Vidin (Bulgarija) ir Calafat (Rumunija). Taip pat už keltus tarp miestų Silistra (Bulgarija) – Calasari (Rumunija) ir Nikopol (Bulgarija) – Turnu Magurele (Rumunija).

Tiltas Ruse Giurgiu

Tilto koordinatės Google Maps. Tarifai 2017 metais: lengvajam automobiliui iki 3,5t – 2 EUR, lengvajam automobiliui su priekaba arba treileriu – 6 EUR.

Tiltas TRuse – Giurgiu

Tiltas Vidin Calafat

Šis tiltas atidarytas 2013 m. liepos mėnesį. Anksčiau čia veikė kelto linija. Tilto koordinatės Google Maps. Tarifai 2017 metais: lengvajam automobiliui iki 3,5t – 6 EUR, lengvajam automobiliui su priekaba arba treileriu – 6 EUR.

Tiltas Vidin – Calafat

Keltų linijos

Tarifai 2017 metais:

bulgaija keltas grafikai

Keltų grafikas

Keltų linijoje Nikopol– Turnu Magurele griežto grafiko nėra. Keltai plaukia maždaug kas 2 valandas, priklausomai nuo užpildymo (juose telpa maždaug 20 automobilių). Paskutinis keltas išplaukia maždaug vidurnaktį.

Keltų linijos Silistra – Calarasi grafikas:

Keltų grafikas

Vasarą, esant didesniam srautui būna ir papildomų keltų.

Pagrindinės kelių eismo taisyklės Bulgarijoje

Greitis

Bulgarijos ženklaiStandartiniai greičio apribojimai Bulgarijoje (jei kitaip nenurodyta ženklais):

Automobiliai:

Gyvenvietėje – 50 km/h;

Užmiestyje – 90 km/h;

Greitkelyje – 120 km/hl

Autostradoje – 140 km/h.

Automobiliai su priekaba:

Gyvenvietėje – 50 km/h;

Užmiestyje – 70 km/h;

Greitkelyje – 90 km/h;

Autostradoje – 100 km/h.

Motociklai:

Gyvenvietėje – 50 km/h;

Užmiestyje – 80 km/h;

Greitkelyje – 90 km/h;

Autostradoje – 100 km/h.

Minimalus greitis autostradoje ne mažesnis nei 50 km/h Automobiliams su sumontuotomis ant ratų grandinėmis maksimalus leidžiamas greitis – 50 km/h

Alkoholis

Maksimalus leidžiamas alkoholio kiekis kraujyje 0,49 promilės. Policija gali pareikalauti atsitiktinių vairuotojų papūsti į alkotesterį. Jeigu prietaisas parodo alkoholį, tai vairuotojas privalo medicininėje įstaigoje priduoti analizei savo kraują.

Jei alkoholio kiekis kraujyje bus nuo 0,5 iki 1,2 promilės, tai vairutojas gaus 500 – 1000 BGN baudą ir teisė vairuoti atimama nuo 6 mėn iki 1 metų.

Jeigu alkoholio kiekis viršys 1,2 promilės, tai įstatymai numato laisvės atėmimą iki 1 metų. Atsisakius pasitikrinti nuo alkoholio ar narkotikų, skiriama 2000 BGN bauda ir vairuotojo pažymėjimas atimamas iki 2 metų

Artimos šviesos

Artimos šviesos privalomos 24 valandas per parą.

Vaikų vežimas

Vaikams iki 12 metų ir mažesnio nei 150 cm ūgio draudžiama važiuoti priekinėje sėdynėje. Jie gali keliauti tik ant galinės sėdynės, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Saugos diržai

Saugos diržai privalomi visiems automobilio keleiviams. Bauda - 50 BGN.

Pokalbis telefonu

Vairuotojui, transporto priemonės judėjimo metu draudžiama naudotis telefonu be laisvųjų rankų įrangos. Bauda – 50 BGN.

Baudos

Užsienio vairuotojui pažeidus taisykles surašomas pažeidimo aktas ir baudos kvitas. Bet kuri bauda turi būti sumokėta vietoje. Nesumokėjus baudos kelionės tęsti negalima. Tačiau bauda mokama ne pareigūnui išrašusiam kvitą, o banko padalinyje. Tai gali suteikti nepatogumų, tad būkite atsargūs.

Baudos iki 50 BGN negali būti apskųstos.

Jeigu bauda už eismo taisyklių pažeidimą  gali siekti vairuotojo teisių atėmimą, tai policininkų sulaikytas vairuotojo pažymėjimas diplomatiniu paštu išsiunčiamas į tą šalį, kur pažymėjimas buvo išduotas.

Baudų už eismo taisyklių pažeidimą Bulgarijoje lentelė:

Bulgarijoje taikomųos baudos ir jų dydžiai

Už greičio viršyjimą virš 50 km/h numatyta teisių atėmimas 3 mėn. Taip pat už kiekvieną viršytą 5 km/h, viršyjant greitį 50 km/h, bauda padidėja 50 BGN.

Kita naudinga informacija

KURas

Bulgarijoje prekiaujama neetiliuotu 95 ir 98 benzinu bei dyzelinu. Yra daug dujinių kolonėlių, čia naudojami „Dish“ (itališki) antgaliai. Vidutines kuro kainas galima pažiūrėti čia.

Pagalbos telefonai

Bendras pagalbos telefono numeris – 112.

 privaloma ĮRANGA

Gesintuvas (nėra privalomas motociklininkams).

  • Pirmosios pagalbos vaistinėlė.

  • Avarinio sustojimo ženklas (nėra privalomas motociklininkams).

  • Šviesą atspindinti liemenė. Ji privaloma visiems, kurie išlipa iš automobilio ant plento avarijos ar gedimo metu naktį arba dieną. Ši taisyklė galioja ir motociklininkams. Bauda - nuo 50 BGN.

Rekomenduojama įranga ir kitos taisyklės

Žieminės padangos nėra privalomos. Žiemos metu visų padangų protektorius turi būti ne mažesni nei 1,6 mm. Dygliuotos padangos draudžiamos. Grandinėms ratams leidžiamos esant tam tikroms oro sąlygoms. Apie tai informuoja atitinkamas tarptautinis kelio ženklas.

GPS įrenginio funkcija, informuojanti apie stacionarias greičio kameras, turi būti išjungta.

Radarų detektorių naudojimas nereglamentuotas. Anti radarų naudojimas draudžiamas. Bauda – 50 BGN.