Belgija

Automobiliu po Belgiją

Mokami keliai

Už važiavimą Belgijos keliais iš užsienyje registruotų transporto priemonių mokestis nenumatytas, išskyrus Liefkenshoek tunelį. 

 Jis yra šalia Antverpeno ir nutiestas po Shelde upe. Tunelio ilgis - 1,37 km ir yra žiedinio kelio R2 aplink Antverpeną dalis. Tunelio koordinatės Google Maps.

Liefkenshoek tunelis

Mokestis už važiavimą priklauso nuo transporto priemonės kategorijos. Skirtingai nei kitose Europos šalyje, čia kategorija priklauso tik nuo transporto aukščio: 1 kategorija iki 2,75 m, 2 kategorija virš. Tikslus aukštis pamatuojamas elektroniniu būdu.

Tarifai 2015 metais:

  Grynais Telepas Kreditinė kortelė
1 kategorija 6,00 € 3,65 € 4,95 €
2 kategorija 19,00 € 14,16 € 17,60 €

Mokėjimo punkte iš viso yra 18 vartų: po 9 vartus į kiekvieną pusę. Jie sunumeruoti nuo 1 iki 9. Vartai nuo 1 iki 3 skirti mokėjimams kreditine kortele (žymima mėlyna rodykle), taip pat šiais vartais gali naudotis automobiliai, kuriuose sumontuota Telepas sistema. Vartai 4-5 skirti mokėjimams grynaisiais pinigais (žymimi žalia rodykle). Priimami eurai, o taip pat JAV doleriai, daniškos, švediškos kronos, šveicariški frankai ir britaniški svarai. Visos valiutos konvertuojamos į eurus. Vartai 6-8 skirti automobiliams su Telepas sistema.

Parkavimasis Belgijoje

Daugumoje miestų centrinių gatvių automobilių stovėjimas yra mokamas. Reikia matomoje vietoje po priekiniu stiklu padėti mėlyną kartoninį laiką, kuriame nustatomas atvykimo laikas. Šiuos kartoninius laikrodžius galima įsigyti degalinėse, kioskuose ir policijos poskyriuose. Turėkite omenyje, kad prie kelio gali būti pastatyti laikini ženklai nurodantys, kad kelias turi būti laisvas, nes vedami kelio darbai. Vairuotojai nesilaikantys šio ženklo nurodymų rizikuoja, kad jų automoblis gali būti nutemptas į stovėjimo aikštelę. Kai kuriose labai judriose gatvėse pastatomas ženklas – raudonas trikampis (Axe Rouge/Ax Rode). Tai reiškia, kad čia automobilių statymas nuo 07:00 iki 09:30 ir nuo 16:00 iki 18:00 draudžiamas. Motociklai gali būti parkuojami ant šaligatvio tuo atveju, jei pėstiesiems praeiti lieka ne mažiau kaip 1,50 m šaligatvio pločio.

Pagrindinės kelių eismo taisyklės Belgijoje

Greitis

belgija zenklaiStandartiniai greičio apribojimai Belgijoje (jei kitaip nenurodyta ženklais):

Automobiliai:

Gyvenvietėje – 50 km/h;

Užmiestyje – 90 km/h;

Greitkelyje – 120 km/hl

Autostradoje – 120 km/h.

Automobiliai su priekaba:

Gyvenvietėje – 50 km/h;

Užmiestyje – 60 km/h;

Greitkelyje – 90 km/h;

Autostradoje – 90 km/h.

Minimalus greitis autostradoje – 70 km/h Automobiliai su dygliuotomis padangomis gali važiuoti autostradoje maksimaliu 90 km/h greičiu, kituose keliuose ne daugiau kaip 60 km/h Kelio ženklo „Gyvenamoji zona“ zonoje greitis negali būti didesnis kaip 30 km/h

Alkoholis

Maksimalus leidžiamas alkoholio kiekis kraujyje – 0,49 promilės. Jeigu alkoholio kiekis kraujyje bus nuo 0,5 iki 0,79 promilės, tai bus uždrausta 3 h vairuoti automobilį ir skiriama 150 eurų bauda. Jei atsisakysite mokėti vietoje, tai galimas padavimas teismui ir bauda gali išaugri iki 3000 eurų.

Jei alkoholio kiekis bus 0,8 promilės ir daugiau tai bus uždrausta vairuoti automobilį artimiausias 6 valandas ir skiriama 600 eurų bauda. Jei atsisakoma baudą mokėti vietoje, tai galimas padavimas teismui, bauda gali padidėti iki 12000 eurų, o taip pat vairuotojo teisių atėmimas iki 5 metų.

Jei vairuotojo stažas nesiekia 2 metų, tai bauda neskiriama ir automatiškai byla perduodama teismui.

Artimos šviesos

Artimos šviesos dienos metu neprivalomos. Artimos šviesos dienos metu turi būti įjungtos esant prastam matomumui.

Vaikų pervežimas

Jaunesi nei 12 metų ir mažesni nei 135 cm vaikai gali būti vežami tik specialiose kėdutėse. Vaiką iki 3 metų negalima vežti automobilyje be vaikiškos kėdutės. Pažeidimo atveju bauda – 50 eurų.

Saugos diržai

Saugos diržai privalomi visiems automobilio keleiviams. Bauda – 50 eurų.

Pokalbis telefonu

Transporto priemonės judėjimo metu vairuotojui draudžiama naudotis ryšio priemonėmis be laisvųjų rankų įrangos.

Motociklai

Motociklininkai privalo turėti ne tik šalmą, bet ir pirštines, striukę ilgomis rankovėmis, ilgas kelnes arba kombinezoną. Be to batai turi saugoti čiurną. Nesilaikant šių taisyklių bauda – 50 eurų. Kamščių atvejais motociklininkams leidžiama važiuoti tarp juostų. Tokiu atveju jų greitis negali viršyti 50 km/h, o greičio skirtumas tarp lėtai važiuojančių arba stovinčių transporto priemonių ir motociklų negali būti didesnis nei 20 km/h. Motociklams, mopedams ir dviračiams leidžiama važiuoti autobusams skirtomis juostomis, išskyrus tuos atvejus, kai tai draudžia atitinkami kelio ženklai.

Baudos

Policijos darbuotojai Belgijoje turi teisę išieškoti baudą vietoje. Policijos pareigūnas turi išduoti oficialų protokolą su nurodytu baudos dydžiu. Vairuotojas gali atsisakyti mokėti baudą vietoje. Užsienio šalies vairuotojui, kuris vietoje atsisako mokėti, gali būti pasiūlyta įnešti depozitą. Ir jei depozitas nebus apmokėtas per 96 valandas, tai vairuotojo transporto priemonė gali būti konfiskuoti kol vairuotojas tą depozitą apmokės. Baudas galima apmokėti grynais eurais, pašto pervedimu arba kreditine/debetine kortele. Kelių eismo taisyklių pažeidimai Belgijoje skirstomi į 4 kategorijas:

I – Baudžiama iki 50 eurų, sumokant vietoje ir nuo 55 iki 1375 eurų, jei pažeidimas nagrinėjamas teisme.

II – Bauda 100 eurų, sumokant vietoje ir nuo 110 iki 1375 eurų, jei pažeidimas nagrinėjamas teisme. Tuo pačiu galimas vairuotojo pažymėjimo atėmimas.

III – Bauda 150 eurų, sumokant vietoje ir nuo 165 iki 2750 eurų, jei pažeidimas nagrinėjamas teisme. Tuo pačiu galimas vairuotojo pažymėjimo atėmimas.

IV – Bauda 300 eurų, tik užsienio vairuotojams. Vietiniams – pažeidimas peržiūrimas teisme ir baudžiama 220-2750 eurų bauda.

Baudų už kelių eismo taisyklių pažeidimus Belgijoje lentelė (pažeidimo pavadinimas, kategorija, baudos dydis mokant vietoje)

Judėjimas kairiąja eismo juosta po lenkimo

I

50

Šiukšlių ar daiktų mėtymas iš automobilio

II

100

Neveikiančios stabdymo lemputės

II

100

50 m distancijos nesilaikymas užmiestyje

II

100

Tramvajaus nepraleidimas

II

100

Lenkimas iš dešinės

II

100

Sustojimas ar stovėjimas ant šaligatvio, pėsčiųjų perėjos arba dviračio tako

II

100

Policijos pareigūnų nurodymų nevykdymas

III

150

Pėsčiųjų nepraleidimas prie perėjos

III

150

Artimų šviesų, matomumui esant mažiau nei 200 m, neįjungimas

III

150

Ženklų „Važiuoti draudžiama“ arba „Lenkti draudžiama“ nesilaikymas

III

150

Taisyklių ant geležinkelio pervažos pažeidimas

IV

300

Sustojimas arba stovėjimas sankryžoje

IV

300

Bauda vietoje neimama, jei pažeidėjui dar nėra 18 metų ir jei nuostolių patyrę tretieji asmenys.

Baudų už greičio viršijimą Belgijoje lentelė (gyvenvietėje ir užmiestyje):

iki 10 km/h

50 EUR

50 EUR

Virš 10 km/h

50 EUR + 10 EUR už kiekvieną papildomą viršyti 1km/h

50 EUR + 5 EUR už kiekvieną papildomą viršyti 1km/h

 

Gyvenvietėje viršyjant greitį daugiau nei 20 km/h ir 30 km/h užmiestyje – atimamas vairuotojo pažymėjimas.

Kita naudinga informacija

Kuras

Belgijoje prekiaujama neetiliuotu 95 ir 98 benzinu bei dyzelinu. Yra dujų kolonėlių. Jose naudojami „Acme“ (olandiško) tipo antgaliai. Benziną kanistruose vežti leidžiama. Vidutines kuro kainas galima pažiūrėti čia

Būtina įranga

Automobilyje būtina turėti:

šviesą atspindinčią liemenę – vairuotojai, sustoję vietose kur stovėjimas draudžiamas, išlipę turi vilkėti šviesą atspindinčią liemenę. Bauda – 50 eurų.

avarinio sustojimo ženklą.

Rekomenduojama įranga ir kitos taisyklės

Vaistinėlė ir gesintuvai yra privalomi automobiliams, kurie registruoti Belgijoje. Transporto priemonėms registruotoms kitose šalyse ši taisyklė yra rekomendacinio pobūdžio. Įvestas naujas ženklas, draudžiantis įjungtą pastovaus greičio režimo funkciją. Tai apvalus ženklas su raudonu kontūru ir perbrauktu užrašu „Cruise Control“. Toks ženklas dažniausiai statomas magistralėse vedant kelio ženklus.

Žieminės padangos leidžiamos (bet ne privalomos) nuo spalio 1 iki balandžio 30. Leidžiama ant ratų naudoti grandines keliuose, kurie padengti sniegu ar ledu. Dygliuotos [adangos leidžiamos nuo lapkričio 1 iki kovo 31 transporto priemonėms, kurių bendra masė iki 3,5. Automobiliai su dygliuotomis padangomis gale turi turėti užklijuotą lipduką „Ribotas greitis 60 km/h“. Dygliuotos padangos turi būti sumontuotos ant visų ratų, įskaitant ir priekabą.

Radarų detektorių naudojimas draudžiamas. Pažeidimu atveju skiriama bauda arba areštas nuo 15 parų iki 3 mėnesių. Įrenginys konfiskuojamas.