Maršrutas po šiaurės lenkiją

siaures lenkijaŠiaurės Lenkija masina Lietuvos turistus. Ji čia pat, pilna įdomių objektų. Tai buvęs Prūsijos kraštas, rodos tiek bendro turintis su mumis. Čia rasime ir gražios gamtos, su mėlynais ežerais ar žaliomis kalvomis, ir viduramžiškų pilių, nuostabių miestelių.

Maršrutui reikia skirti 2-4 dienas. Atstumas Lenkijoje būtų apie 870 km. Tad tai galėtų būti puikus savaitgalinis maršrutas. Nakvynę Lenkijoje susirasti bus nesunku, pakeliui bus tikrai nemažai motelių, kaimo turizmo sodybų, miestuose – viešbučių. Lenkijoje jie bus neblogos kokybės ir už priimtiną kainą. Su maitinimu taip pat jokių problemų nebus. Pasirinkimas didelis, skanu ir kainos nesikandžioja. Aprašinėdami maršrutą nesiekėme plačiai aprašyti objektus, tiesiog norėjome sudaryti kelionės planą, kad kiekvienas pasirinktų ką pamatyti pagal savo poreikius. O tada jau nesunku ir platesnę informaciją susirinkti. Tad pirmyn į kelią.

Įvažiuoti į Lenkiją rekomenduojame nuo Lazdijų pusės. Vos kirtus sieną, prie kiosko dešinėje yra vos pastebimas keliukas. Jei nepražiopsosite, pasukite į jį. Siauru, bet asfaltuotu keliu greit pasieksite Seinus. Didesnė jo dalis eina palei pat sieną, matomi ją žymintys stulpeliai. Jei vis dėl to šį keliuką pražiopsojote, nieko tokio. Pavažiavę maždaug 6 km pamatysite nuorodą į Seinus, ten ir pasukite. Tai lietuviška sala Lenkijoje. Nenustebkite, jei parduotuvėje jus supras lietuviškai ir atsakys gražia dzūkiška tarme. Suvalkuose galime apžiūrėti vienuolyną. Šalia yra ir paminklas A. Baranauskui. Čia jis kunigavo. Toliau važiuojame link Suvalkų 653 keliu. Maždaug už 15 km bus nuoroda į Vygrius. Čia ir pasukite. Tai Vygrių nacionalinis parkas. Pats žymiausias objektas čia Kamaldulių vienuolynas, įsikūręs ežero pusiasalyje. Čia mėgo poilsiauti ir Jonas Paulius II. Dabar jo teritorijoje yra bažnyčia, religijos muziejus. Buvusiuose vienuolių nameliuose dabar yra viešbutis. Jei turite laiko čia visai smagu praleisti keletą dienų. Aplinkiniuose miškuose smagu pasivažinėti dviračiais (yra daug sužymėtų takų), ar šiaip pasivaikščioti. Aplink pilna ežerų, galima paplaukioti baidarėmis.

vygriai

Kai viską apžiūrime, tęsiame kelionę toliau. Vykstame į Suvalkus. Iš jų važiuojame Jeleniowo kryptimi (655 kelias). Nustebsite pamatę, kokios tai kalvotos vietos. Atrodo beveik kalnai, o čia pat Lietuva. Kad galutinai įsitikintumėt galima kirsti kampą, Sidory gyvenvietėje pasukite Smolniki kryptimi. Tai beveik kalnų kelias. Pasiekę Wizajny (jei važiavote pro Smolniki) arba Rutka-Tartak (čia visai graži bažnyčia)(jei važiavote tiesiai), pasukite į kairę ir toliau važiuokite 651 keliu link Goldap. Nuo Wizajny pavažiavus apie 20 km, iš karto už Błąkały stebėkite nuorodas į Stanczyki. Čia rasite sudvejintus 1912 m. statytus geležinkelio viadukus. Čia visai smagu pasivaikščioti ir pamatyti tikrai įdomų statinį.

stanczyki

Gryžtame į 651 kelią ir toliau važiuojame link Goldap. Goldap’e sukame link Olecko 65 keliu. Olecko 655 keliu važiuojame iki Gizycko. Čia greta miesto stovi prūsų pilis, pastatyta 1844 m. Nuo Gizycko važiuojame 592 keliu link Ketrzyn. Maždaug už 25 km dairykitės nuorodos į Gierloz. Čia bus garsioji “Vilko irštva”, kurioje Adolfas Hitleris komandavo vokiečių kariams ir kurioje įvyko garsusis pasikėsinimas į jį.

vilko guolis

Apžiūrėję gryžtame į 592 kelią ir važiuojame iki Ketrzyn. Čia galime apžiūrėti bažnyčią, kurios viduje yra įspūdingi skliautai. Iš Ketrzyn toliau važiuojame 594 keliu į Reszel. Pakeliui stojame Swieta Lipka miestelyje. Jame yra viena svarbiausių Šv. Marijos šventovių Lenkijoje. Apžiūrėję ją važiuojame toliau iki Reszel, kuriame stovi Varmijos vyskupų gotikinė pilis.

Iš Reszel toliau važiuojame 593 keliu iki Dobre Miasto. Nepatingėkite užeiti į jame esančios bažnyčios vidų. Joje tikrai labai įspūdingas interjeras. Toliau važiuojame 51 keliu į Lidzbark Warminski. Jame stūkso viduramžiška vyskupo pilis, kurioje yra įsikūręs Varmijos muziejus. Toliau vykstame 513 link Pienezno (nepralėkite, už Babiak kaimelio šis kelias pasisuka, o jums reikia važiuoti dešiniau į Pienezno). Nuo Pienezno 597 keliu vykstame į Braniewo. Jame galima aplankyti dvi bažnyčias: gotikinę Šv. Kotrynos bažnyčią ir labai aukštą Šv. Antano bažnyčią. Toliau 504 kelias veda į Fromborką, vyskupijos sostinę prie Aismarių. Jame įdomu aplankyti senovinį vandens bokštą, bet aišku pagrindinis Fromborko objektas yra Katedra su šalia esančiais Vyskupų rūmais, kuriame dabar įsikūręs Koperniko muziejus (čia žymusis astronomas ilgai gyveno).

frombork

Toliau važiuojame 504 keliu į Elblag. Jame gana įdomus, naujai atstatytas senamiestis. Taip pat įdomus objektas – Elblago kanalas. Jai turite laiko, galima užsisakyti pasiplaukiojimą kanalų sistema. Toliau maršrutas veda 22 keliu į Malborką. Jame yra didžiojo kryžiuočių magistro pilis. Pilį galima pavadinti pagrindiniu šio maršruto objektu. Didžiulė viduramžiška pilis nepaliks abejingu.

malbork

Nuo čia netoli ir Lenkijos Trimiestis (Gdanskas, Sopotas, Gdynia). Jei atostogaujate ir turite kelias laisvas dienas, būtinai nuvažiuokite ten. Na, o mūsų kelias toliau veda 55 keliu į Kwidzyn. Jame stovi taip pat gana įspūdinga pilis bei Katedra. Toliau 521 keliu važiuojame iki Ilawa. Tai miestelis tarp ežerų, kažkiek primenantis mūsų Trakus. Šalia yra keletas kempingų, kuriuose galima apsistoti. Nuo Ilawos 16 keliu vykstame į Olštyną – didžiausią Varmijos ir Mozūrijos miestą. Jame galima aplankyti kapitulos pilį (dabar čia Varmijos ir Mozūrijos pilis). Toliau 16 plentu vykstame iki Mikolajkų. Miestas įsikūręs prie Didžiųjų Mozūrų ežerų. Čia puikios vietos pailsėti prie ežero. Galima aplankyti Mikolajkų viešbutyje įsikūrusį SPA centrą ir vandens parką.

Toliau vykstame 16 plentu iki Augustavo. Tai dar vienas miestelis prie ežerų. Labai įdomi Augustavo kanalų sistema. Jei turite laiko galima paplaukioti garlaiviu. Čia mūsų kelionė ir baigiasi. Augustave galima sukti link Lazdijų, arba važiuoti iki Kalavarijų.