Kelionė su vaikais. Patarimai

kelione su vaikaisKelionės su jauniausiais šeimos nariais visada jus apriboja kelionėje bei sukelia papildomų rūpesčių. Pas vaikus interesai visai kiti ir jie tikrai valandas neklaidžios su mama po parduotuves, nelauks tėvo muziejaus salėje prie įdomesnio eksponato. Galų gale nereikia tikėtis, kad jis ramiai sėdės su tėvais vakarieniaujant restorane. O dar tie ilgi važiavimai, jei keliaujama automobiliu. O dar jame vaikas gi turi sėdėti kėdutėje. Suvedus visus šiuos faktus atrodo, kad kelionė su vaikais bus vienas didelis vargas ir kol vaikai maži geriau iš viso nekeliauti arba vaikus palikti seneliams. Tačiau, ačiū Dievui, realiame gyvenime yra visai kitaip. Europoje keliaujančių su vaikais, šunimis, dviračiais yra labai daug. Tad ir visa turistinė infrastruktūra dažnai būna pritaikyta būtent tokiems keliautojams. Restorane jūsų mažyliui pasiūlys aukštą kėdutę ir specialų meniu jam, autostrados poilsio aikštelėje bus speciali žaidimų aikštelė. Dažnas muziejus ar pramogų parkas turės specialius šeimyninius bilietus. O ir šiaip dažna lankytina vieta stengiasi pateikti taip, kad tai būtų įdomu ir vaikui. Mes žinome ne mažai pavyzdžių apie šeimų keliones (ir net tolimas) su vaikais. Ir žinome faktų, kad dar nespėjus grįžti vaikai jau savo tėvų klausinėja kada ir kur važiuos kitą kartą. Savaime aišku kelionės su vaikais yra specifinės ir jas planuojant reikia į tai atsižvelgti. Todėl nebijokite keliauti su vaikais. O čia pabandysime pasidalinti savo patirtimi, kad kelionės su vaikais nebūtų iššūkis.

kelione su vaikais1

Planuojame kelionę

Planuojant kelionę reikia nepamiršti, kad kartu važiuoja ir vaikas. Reikia paisyti ir jo interesus. Todėl, kad ir kokią kelionę planuojate reikia įtraukti tuos objektus, kurie vaikui bus įdomūs. Jei tik įmanoma, vieną objektą skirtą jam kiek galima reikia stūmti į kelionės antrą pusę. Ir reikia kalbėtis su vaiku, pasakoti kur mes važiuojame, kas mūsų laukia. Reikia sudominti vaiką, kad jis tos kelionės lauktų, domėtusi. Na, o kas vaikui įdomu žinote jūs pats. Tai tui būti ne vien pramogų parkai. O jei planuojate aplankyti pramogų parką, pasidomėkite ar jis tinkamas jūsų amžiaus vaikui. Į tai reikia atžvelgti, nes gali atsitikti, kad ten vaikui nebus kas veikti ir jis tikrai gali nusivylti. Na bet Legolendas, Disneylendas ir kiti, skirti būtent vaikams, abejingais juos nepaliks ir jie tikrai tai prisimins ilgai. Kitas dalykas planuojant kelionę – reikia vengti ilgų pervažiavimų. Iš viso reikia planuoti stoti maždaug kas 200-250 km, per dieną nerekomenduojame važiuoti daugiau nei 700-800 km. Ir žinokite, kad ir važiuojant per Lenkiją bus vietų kur galima sustoti, pasivaikščioti ir kad tai bus įdomu tiek jums, tiek vaikams. Aišku sunkiausia šiuo atžvilgiu būna pirma diena. Norisi nuvažiuoti kuo toliau. Čia naudoju vieną gudrybę. Juk kai vaikas miega būna ramu ir tada galima nudirbti įvairiausius darbus. Tad aš stengiuosi išvažiuoti kuo anksčiau. Juk vistiek mane, o kiek girdėjęs iš atsiliepimų, ir daugelį mūsų kamuoja prieškelionines jaudulys. Jis neleidžia gerai išsimiegoti. Tad šitą jaudulį panaudoju kitaip. Planuojame išvažiuoti 3-4 valandą ryte. Vasarą anksti švinti, tad jau pasiekus Lenkiją bus šviesu. Vaikai nežadinami, jie su visomis pižamomis pasodinami (paguldomi) į savo kėdutes ir, kaip taisyklė, toliau saldžiai miega. Na o jūs turite kokias 5 ramias valandas. Tad pirmyn į kelią. Gali būti taip, kad kai vaikai pabus jūs jau būsite pasiekę Varšuvą. Sunkiausia kelio dalis bus įveikta. Aišku visada galima pasinaudoti ir keltų linijomis iš Klaipėdos, ypač jei atostogos planuojamos Prancūzijoje, Vokietijoje, Olandijoje ar Skandinavijos šalyse. Tokiu būdu išvengsite tikrai ilgo važiavimo automobiliu.

Važiuojame

Taigi mes automobilyje, vaikai nemiega, kelias ilgas. Ką veikti? Kaip užimti vaikus? Be abejo jie visi sėdi savo amžių ir svorį atitinkančiose kėdutėse. Kitaip būti negali. Nenusileiskite nė kiek! Kartą nusileidę, paskui turėsite problemų, kai reikės vėl vaiką pasodinti į kėdutę. Jis nesupras, kodėl vieną kartą galima, kitą kartą ne. Jis turi suvokti, kad kitaip važiuoti neįmanoma. Taigi jis sėdi kėdutėje. Aišku naivu būtų tikėtis, kad toje kėdutėje jis ir išsėdės kokias 4-5 valandas. Jam tikrai nusibos. Bet vaiką galima užimti. Lengviausia vaiką užimti įjungus kompiuterį ar planšetę. Bet tuo piktnaudžiauti nepatariu. Gali atsitikti taip, kad vaikas taip įniks į kompiuterį, kad daugiau nieko aplink nematys, o ir šiaip ilgas sėdėjimas prie ekrano negerai. Tačiau galima įvesti taisykles: per dieną vienas filmas ir, pavyzdžiui, du pusvalandžiai žaidimo. Galima įjungi laikmatį, jis vaikus gerai veikia, jie tada lengviau suvokia, kad laikas tikrai baigėsi. Važiuojant automobiliu galima prisigalvoti įvairiausių žaidimų – ieškoti skaičių pravažiuojančių mašinų numeriuose. Skaičiuoti pamatytas karves ar šunis. Važiuojant galima pasakoti kur važiuojame, kas mūsų laukia. Būtinai paimkite vaikų mėgstamus žaisliukus, knygutes. Gerai užima ir spalvinimo knygutės. Galima nusipirkti specialų staliuką prie vaiko kėdutės. Jis čia galės pasidėti knygutes, žaisliukus, indą vandeniui. Jis jausis keliautojas, kurio laukia nuotykiai. Pasiimkite jo mėgstamos muzikos. Net ir jis sugebės užimti vaiką, ypač jei jis mėgsta padainuoti. Ir stokite. Stokite bent kas 2 valandas. Leiskite vaikui pabėgioti. Nesitikėkite, kad vaikas ramiai gali ilgai sėdėti. Be to ir kur skubėti? Juk atostogos.

Kelionėje

Visų pirma norėtumėme rekomenduoti keliaujant su vaikais apsistoti kempinguose. Visų pirma vaikams miegas palapinėje jau yra įdomi atrakcija, bet gyvenimas kempinge turi ir kitų privalumų. Neminėsime čia ekonominės naudos, nors ji ir akivaizdi. Visų pirma gyvendami kempinge jūs neužsidarysite tarp keturių sienų. Vaikai čia turės erdvę, kur netrugomi galės žaisti ir lakstyti. Be to tikrai dažname kempinge bus vaikų žaidimų aikštelė. Mes stengiamės palapinę statyti būtent netoli jos. Nebijokite, vakarais būna tikrai ramu, o jūs savo vaiką galėsite visada matyti ir nereikės lydėti į tą aikštelę. Didesniuose kempinguose bus baseinas, dar kituose net „varlinukas“. Kempinge dažnai būna ir animatoriai, kurie žais su vaikais. Dar vienas didelis kempingo privalumas – galimybė bandrauti su kitais vaikais. O vaikai kalbos barjero neturi. Jūs nespėsite įsikurti, o jūsų keturmetis jau žais su kokiu olandų vaiku. Ir jie susišnekės, ir jie abu bus laimingi.

Dažna problema kelionėse su vaikais yra maitinimas. Vaikai jau tokie, jie vengia jiems nepažystamo maisto. Gyvenant kempinge ir turint turistinę viryklę jūs galėsite paruošti vaikui tai ką jis mėgsta. Na o jei prisireikia pietauti viešojo maitinimo įstaigose? Na tikrai bus galima rasti, tai ko vaikas nori. Ir pasakysiu jums paslaptį. Kelionėje vaikui leidžiu valgyti ko paprašo. Na kad ir bulvyčių fri ar mėsainį. Tegul. Jei kartais ir suvalgys, juk nieko blogo nenutiks. Atostogos galų gale juk ir vaikui.

Tad nebijokite ir keliaukite su vaikais! Tai lygiai taip pat įdomu. O kelionėse jūsų vaikais gaus tikrai daug. Puikių įspūdžių.