Renkamės palapinę kempingui

palapineVisų pirma noriu priminti, kad šis puslapis skirtas keliaujantiems automobiliu. Tad ir čia rinksimės taip vadinamą kempingo palapinę. Mūsų nejaudina palapinės svoris, mes nesiruošiame jos nešioti. Ir gabaritai labai mums nerūpi. Vienintelis kriterijus – ji turi normaliai tilpti į automobilio bagažinę. Tokia palapinė mums garantuos buvimą gamtoje, bet kartu ir tam tikrą komfortą. Kaip taisyklė tokioje palapinėje bus prieangis, kuriame turėtų tilpti sudedamas stalas ar kėdės, tad joje bus patogu, kai lauke vėsoka ar lis. Tokia palapinė bus erdvi, o jos aukštis toks, kad žmogus galės stovėti stačias. Aišku, tokia palapinė svers apie 15 kilogramų, tad apie jos nešiojimą į žygius nešnekėsime visai. Mes kalbėsime tik apie kempingo palapines, kurias vežiosime automobiliu. Tad renkamės palapinę toliau.

Plačiau

Kelionė slidinėti automobiliu. Kurį maršrutą rinktis?

kelione slidinetiPASTABA: Šis straipsnis rašytas 2013 metais. Laikas bėga greitai ir jis tapo nelabai aktualus, nes situacija yra gerokai pasikeitus. Buvo noras visai jį išimti, bet nuspręsta palikti, tik norime duoti vieną pastabą. Šiandien jei reikia važiuoti link Miuncheno pats geriausias, patogiausias kelias būtų: Varšuva - Lodzė - Vroclavas - Drezdenas - Miunchenas. Pastatyta ir atidaryta autostrada aplink Lodzę leidžia išvengti šio miesto, Lenkijos pusėje šios visos autostrados nemokamos ir gana greitos. Kelias per Berlynas nepatogus ir dar dėl to, kad pastaruoju metu aplink Berlynąlabai daug kelio remonto ir ten galima strigti į kamščius ne vienai valandai.

Plačiau

Kelionė automobiliu. Nuomotu ar asmeniniu?

kelione automobiliu Planuojame kelionę. Jau numatytas kelionės tikslas. Sudėliotos vietos, kurias norime aplankyti. Tačiau kaip iki ten nuvykti? Ar sėsti į savo nuosavą automobilį ir tiesiog važiuoti? Ar ieškotis pigesnių avia bilietų ir kelionės tikslą pasiekti nuomota mašina? Iš karto pasakysiu išvadų šiame straipsnyje nebus. Jas kiekvienas turi pasidaryti pats. Nes vienintelio atsakymo nėra, vienu atveju geriau vykti nuosava mašina, kitu nuomota. Čia priklauso nuo žmogaus ir pačios kelionės tikslo. O padaryti išvadas šis straipsnis turėtų padėti.

Plačiau

Kelionė su vaikais. Patarimai

kelione su vaikaisKelionės su jauniausiais šeimos nariais visada jus apriboja kelionėje bei sukelia papildomų rūpesčių. Pas vaikus interesai visai kiti ir jie tikrai valandas neklaidžios su mama po parduotuves, nelauks tėvo muziejaus salėje prie įdomesnio eksponato. Galų gale nereikia tikėtis, kad jis ramiai sėdės su tėvais vakarieniaujant restorane. O dar tie ilgi važiavimai, jei keliaujama automobiliu. O dar jame vaikas gi turi sėdėti kėdutėje. Suvedus visus šiuos faktus atrodo, kad kelionė su vaikais bus vienas didelis vargas ir kol vaikai maži geriau iš viso nekeliauti arba vaikus palikti seneliams. Tačiau, ačiū Dievui, realiame gyvenime yra visai kitaip. Europoje keliaujančių su vaikais, šunimis, dviračiais yra labai daug. Tad ir visa turistinė infrastruktūra dažnai būna pritaikyta būtent tokiems keliautojams. Restorane jūsų mažyliui pasiūlys aukštą kėdutę ir specialų meniu jam, autostrados poilsio aikštelėje bus speciali žaidimų aikštelė. Dažnas muziejus ar pramogų parkas turės specialius šeimyninius bilietus. O ir šiaip dažna lankytina vieta stengiasi pateikti taip, kad tai būtų įdomu ir vaikui. Mes žinome ne mažai pavyzdžių apie šeimų keliones (ir net tolimas) su vaikais. Ir žinome faktų, kad dar nespėjus grįžti vaikai jau savo tėvų klausinėja kada ir kur važiuos kitą kartą. Savaime aišku kelionės su vaikais yra specifinės ir jas planuojant reikia į tai atsižvelgti. Todėl nebijokite keliauti su vaikais. O čia pabandysime pasidalinti savo patirtimi, kad kelionės su vaikais nebūtų iššūkis.

Plačiau

Kelionės planavimas. Patarimai

keliones planavimasAišku spontaniška kelionė irgi gali būti įdomi. Kažkas nelaukto, netikėto. Tačiau, mano nuomone, gerai suplanuota kelionė yra dar geriau. Norėčiau pasidalinti savo patarimais apie kelionės planavimus. Reikia pripažinti, kad siūlomas kelionės planavimas trunka tikrai ilgai. Tačiau šis procesas yra labai malonus ir visai nevarginantis. Vasara, grįžtame iš atostogų, o galvoje jau naujų kelionių planai. Tada ir pradedame planuoti, nors iki sekančios kelionės dar beveik metai. Na arba rudenį ar žiemą pradedame. Bus tikrai malonu kokį niūrų rudens vakare prisėsti prie kelionės planų. Taigi nuo ko pradėti kelionės planavimą?

Plačiau

Atostogos Kroatijoje. Važiuojame automobiliu

atostogos kroatijojeNe paslaptis, kad šis kraštas traukia lietuvius. Net sunku pasakyti kodėl. Prisipažinsiu, kad seniau į šį kraštą aš žiūrėjau gana skeptiškai. Na, ir ko ten visi važiuoja? Kelias neartimas. Kainos nemažos. Žmonių minios. Bet vis tik vieną kartą nuvažiavus, Kroatija mane sužavėjo. Ir dabar, jei kyla noras praleisti atostogas prie jūros, mintis būna – Kroatija. Galiu pasakyti, kas mane ten žavi. Visų pirma pati jūra – jos skaidrumas, švarumas. Ten įdomu nardyti. Žavi visi tie pakrantės miesteliai, menantys ne vieną šimtmetį. Žavi ir patys kroatai, nors ir išlepinti turistų, bet vis tiek besišypsantys ir visada pasiruošę tau padėti. Na, ir aišku, turizmo sektorius, kuris tikrai puikiai išvystytas ir kelionė po šią šalį retai kada sukelia stresines situacijas. Šiame straipsnyje nesidalinsiu įspūdžiais, čia rasite tik praktinius patarimus kaip ten nuvažiuoti, kur važiuoti, kur gyventi ir panašiai. Tiesiog praktiniai patarimai važiuojantiems pirmą kartą.

Plačiau

Viskas apie gyvenimą kempinguose

viskas apie gyvenima kempinguoseKelionės būna įvairios. Ir keliautojai būna skirtingi. Bet vis dėl to daugelį mūsų vilioja tie toliai, pažinimas, įspūdžiai. Kelionės gali būti tiek trumpos, tiek ilgos, prabangios arba ekonomiškos, aktyvios arba ramios. Kas renkasi skrydį lėktuvu ir poilsį paplūdimyje, kas į kelionę leidžiasi autobusu su turistų grupe. Bet man visada pačios maloniausios kelionės automobiliu. Tada esi visiškai laisvas, gali improvizuoti, daugiau pamatai. Tačiau taip keliaujant visada kyla klausimas kur nakvoti? Čia mums labai padeda kempingai. Europoje jų pilna, o gyvenimas kempinguose turi daug privalumų. Visų pirma tai ekonomija, jie kainuoja tikrai pigiau, nei pats paprasčiausias viešbutis. Dažniausiai jų nereikia rezervuoti: atvažiavus rasi vietos, kur pastatyti palapinę. Vilioja ir pažintys: kempinge sutiksi įvairiausių žmonių iš įvairiausių šalių. Čia aprašysime gyvenimą kempinguose, apie įrangą gyvenimui kempinguose. Šis straipsnis visų pirma skirtas keliaujantiems automobiliu. Tiems, kurių nevaržo vietos stoka daiktams ir kurie gali pasiimti į kelionę tikrai daug. Taigi važiuojam…

Plačiau

Automobilių nuoma. Kaip? Kiek? Kur?

automobiliu nuomaŠiais laikais, atsiradus daugybei nebrangių skrydžių, išpopuliarėjo tokios kelionės: skrendama į tam tikrą tašką, o ten, išsinuomavus automobilį, keliaujama po apylinkes. Taip sutaupoma daug laiko, nereikia vargti važiuojant tūkstančius kilometrų ir gali geriau susikoncentruoti į tam tikrą regioną. Juolab, kai atostogos būna neilgos, praleisti keletą dienų kelionei į pageidaujamą kraštą tikrai nenaudinga. Bet kaip ten būna su automobilių nuoma? Kaip elgtis, kad nenuskaičiuotų daug pinigų ar kad atostogos nebūtų sugadintos. Šiame straipsnyje norime truputį patarti ir papasakoti apie automobilių nuomą.

Plačiau

Atostogos aukštuosiuose tatruose

tatraiSakoma, kad geriau už kalnus yra tik kalnai, kuriuose tu nebuvai. Kalnai labai įtraukia, pabuvus juose lieka daug atsiminimų. Arčiausiai nuo Lietuvos yra Tatrai. Čia ir siūlome praleisti vasaros atostogų savaitę. Beje, anksčiau Joninių čia važiuoti neverta, nes tirpsta sniegas, daugelis trasų dar uždaryta. Geriausias laikas –rugsėjis, tada ir žmonių nedaug ir oras dažnai geras būna. Bet čia smagu ir liepą bei rugpjūtį. Tiesa, žmonių čia būna tikrai daug, bet jie nemaišo. Į kelionę drąsiai imkite ir vaikus, trąsos nesudėtingos, o vaikai dar ilgai prisimins. Taigi, važiuojam į Aukštuosius Tatrus Slovakijoje.

Plačiau

Maršrutas po šiaurės lenkiją

siaures lenkijaŠiaurės Lenkija masina Lietuvos turistus. Ji čia pat, pilna įdomių objektų. Tai buvęs Prūsijos kraštas, rodos tiek bendro turintis su mumis. Čia rasime ir gražios gamtos, su mėlynais ežerais ar žaliomis kalvomis, ir viduramžiškų pilių, nuostabių miestelių.

Plačiau